Super Grosz – opinie klientów oraz nasza recenzja

Nasza ocena
4.5/5

WYMAGANIA:

 • Adres e-mail
 • Status osoby fizycznej
 • Konto w banku
 • Telefon komórkowy
 • Zaświadczenie o zarobkach
 • Zameldowanie
Super Grosz opinie klientów
Maks. pierwsza pożyczka: 1 000 – 12 500 zł

Siedziba firmy

SuperGrosz Sp. z o.o.
Inflancka 11/27
00-189 Warszawa

Kontakt

E-mail: kontakt@supergrosz.pl
Strona: supergrosz.pl

Dane firmy

Kapitał: 300000 PLN
KRS: 0000551150
NIP: 5252607460
REGON: 360301004

Informacje szczegółowe

Supergrosz recenzja

Sposób wypłaty

przelew na konto w banku

Konto bankowe?

wymagane

Kwota pożyczki

1 000 – 15 000 zł

RRSO

17,69 %

Jakie oprocentowanie?

7,20 %

Okres spłaty

4 – 50 miesięcy

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Kolejna pożyczka

1 000 – 15 000 zł

Czas wypłaty

15 minut

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 17,70% dla całkowitej kwoty pożyczki 5 000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 163,11 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 9.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 1 524,31 zł, w tym: prowizja 573,52 zł, odsetki 950,79 zł. Całkowita kwota do zapłaty 6 524,31 zł (stan na dzień 10.11.2021)

Na naszym rodzimym rynku pożyczek pozabankowych istnieje spora konkurencja, a przy tym jest to rynek zróżnicowany. Można spotkać wiele ofert pożyczek na różnych warunkach, różnie wygląda także staże firm pożyczkowych działających na polskim podwórku.

O takiej firmie, jak Provident słyszał chyba każdy dorosły Polak, nawet jeżeli nie korzystał z jej usług, ale jest też wiele firm nowych, które ledwie rozpoczęły działalność w Polsce. Do tego drugiego rodzaju zalicza się właśnie Super Grosz, firma pożyczkowa z polskim kapitałem.

Firma funkcjonuje od 2015 roku, jest zarządzany przez Aiqlabs SP Z O.O i oferuje klientom pożyczki ratalne, a żeby się przebić ze swoją ofertą na dosyć konkurencyjnym rynku, reklamuje swoje usługi starym sprawdzonym przez innych graczy sposobem.

W Super Groszu można pożyczyć maksymalnie 15 tysięcy złotych i może to być przy tym pożyczka całkowicie darmowa, o ile okres jej spłaty zawrze się w okresie 30 dni. Firma reklamuje się również jako podmiot z całkowicie polskim kapitałem, czy warto zatem skorzystać z jej pożyczkowych usług? Zadbaj aby roczna stopa oprocentowania rrso była sprzyjająca. Pamiętajmy, że ważny jest rocznie, całkowity koszt pożyczki. Możliwe, że każda rata, oprocentowanie zmienne, więc prosimy o weryfikację tego w umowie.

Super Grosz  nasza recenzja

Oferta tej firmy, jak wszystkich podobnych z branży pożyczkowej wygląda na bardzo atrakcyjną. Jest to wiec powód do zarówno zainteresowania się tą firmą jako potencjalnym pożyczkodawcą, jak i do wnikliwego przyjrzenia się szczegółom tej oferty. Recenzja pokrywa się z tym, co mówią nam opinie klientów.

Już na początku można zorientować się, że jest to oferta wyjątkowo zróżnicowana, ze specyficzną darmową pożyczką dla nowych klientów, ale do udzielenie wyłącznie wówczas, gdy zostaną spełnione odpowiednie, ścisłe warunki. Jednocześnie mamy także do wyboru typowe dla branży pożyczkowej atrakcyjne pożyczki dla stałych klientów, gdzie udostępnione są większe maksymalne kwoty. 

Czy warunki oferowane przez tego pożyczkodawcę mogą być interesujące dla potencjalnych klientów? W tym wypadku warto zapoznać się ze wszelkimi szczegółami, ponieważ każda pożyczka i kredyt są zobowiązaniem finansowym i nie można sobie w tej kwestii pozwalać na niewiedzę. 

Jakie warunki należy spełnić w firmie?

Warunki do otrzymania chwilówki od firmy Super Grosz są praktycznie normą na rynku finansowym i w tej kwestii nie odbiegają zbytnio od od konkurencji, chociaż mogą się różnić, np. w punkcie pierwszym:

 1. nie ma określonej górnej granicy wieku dla pożyczkobiorcy, natomiast wiek minimalny wnioskującego o pożyczkę to lat 21;
 2. przy wnioskowaniu o pożyczkę trzeba posiadać ważny dowód osobisty i być polskim obywatelem.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Super Grosz jest tutaj jedna z wyjątkowych firm oferujących pożyczki, ponieważ jako jedna z niewielu umożliwia aż dwie metody weryfikacji:

 1. przelew weryfikacyjny z własnego konta w kwocie 1 grosza polskiego na konto bankowe Super Grosza;
 2. weryfikacja za pomocą aplikacji Konto X. Jest to aplikacja działająca podobnie do dość popularnego w naszym kraju Instantora.

Zanim pożyczka zostanie udzielona, firma sprawdza każdego potencjalnego klienta i jest to proces wnikliwy. Korzystają z informacji o kliencie w takich podmiotach, jak:

 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK);
 • Krajowy Rejestr Długów (KRD);
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG);
 • BIG InfoMonior;
 • Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej (PWIP).

Jak widać, weryfikacja w bazach dłużników to norma. Na naszym portalu można zaczerpnąć informacji z rankingu chwilówek bez weryfikacji lub pożyczek dla zadłużonych z komornikiem.

Przykładowe koszty pożyczki

Super Grosz specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych, które są spłacane w określonych w umowie ratach. Niestety, ale brakuje w tej sytuacji promocji z darmową pożyczką w tle, każda więc pożyczka wzięta od Super Grosza będzie obciążona jakimiś kosztami. Natomiast istnieje promocja nawet na dość wysoką kwotę, przy czym obwarowana pewnymi warunkami. Aiqlabs SP Z O.O jest warte uwagi i godne zaufania jako pierwsza pożyczka.

Po pierwsze musisz być nowym klientem serwisu SuperGrosz Sp Z O.O, po drugie zaciągasz pożyczkę w wysokości 12 500 złotych, po trzecie musisz ją spłacić w ciągu 30 dni, czyli przed datą spłaty pierwszej raty przy normalnym spłacaniu zobowiązania. Pożyczki na raty są bardzo opłacalne ale warto sprawdzić opinie klientów.

Tylko przy spełnieniu tych trzech warunków wszelkie koszty, które występują przy spłatach ratalnych nie będą naliczone, dzięki czemu cała pożyczka staje się całkowicie darmowa. Nie jest to nowe na rynku pożyczek, gdyż podobną promocję zastosował także szeroko znany Provident. Ponadto, takie lub inne koszty pożyczek można znaleźć u innych firm pożyczkowych. Zawsze sprawdź jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Super Grosz zalety

Nowy klient może pożyczyć minimum 1000 zł, a maksymalnie 10 000 zł (oprócz wspomnianej pożyczki promocyjnej). Natomiast klienci uznani, czyli stali, mają ten limit zwiększony do 15 000 złotych. Pieniądze można pożyczać na okresy od 4 do 50 miesięcy. Poniżej przykładowe koszty pożyczek zaciąganych w firmie Super Grosz:

 • 2 000 zł na okres 6 miesięcy – 2000 zł plus 853,76 zł kosztów;
 • 4 000 zł na 12 miesięcy – 4000 zł plus 2 404,16 zł kosztów;
 • 5 000 zł na 12 miesięcy – 5000 zł plus 2 7718,30 zł kosztów;
 • 5 000 zł na 24 miesiące – 5000 zł plus 4 785,78 zł kosztów;
 • 10 000 zł na 24 miesiące – 10 000 zł plus 9 571,58 zł kosztów;
 • 10 000 zł na 36 miesięcy – 10 000 zł 11 667,79 zł kosztów;
 • 15 000 zł na 50 miesięcy – 15 000 zł 18 332,88 zł kosztów.

Pożyczka w Super Grosz krok po kroku

Wnioskowanie o pożyczkę w firmie Super Grosz odbywa się przez internet, a cały proces przebiega w kilku punktach. Na początku kroków jest dwa:

 • po wejściu na stronę Super Groszku zobaczysz po prawej stronie kalkulator pożyczki zatytułowany: „Jaką kwotę chcesz pożyczyć?”. Za pomocą myszki naprowadzasz kursor najpierw na suwak znajdujący się pod kwotami „od 100 zł do 15 000 zł” i ustawiasz kwotę, jaką chcesz pożyczyć. Następnie drugim kursorem ustawiasz liczbę miesięcy, czyli rat do spłacenia. Po ostatecznym wybraniu kwoty oraz okresu spłaty pożyczki i wyrażeniu niezbędnych w tych wypadkach zgód (m.in. o przetwarzaniu danych osobowych), klikasz przycisk „Otrzymaj ofertę”.
 • drugim krokiem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, a więc elementu najważniejszego przy składaniu wniosku o pożyczkę w Super Groszu. Należy wprowadzić swoje podstawowe dane osobowe, czyli imię i nazwisko, a następnie newralgiczne dane odnoszące się do Twojej zdolności kredytowej. Są to: Twój stosunek zatrudnienia (etat, umowa o dzieło itp.), wysokość dochodów, rodzaj (stanowisko) oraz miejsce pracy, szacunkowe miesięczne wydatki z ewentualnymi osobami na utrzymaniu. oprócz tego w formularzu muszą się znaleźć takie dane, jak Twój numer PESEL, adres, numer telefonu oraz adres e-mail.

Nie jest to wszystko, co czeka ewentualnego pożyczkobiorcę. Kolejnymi krokami są:

 • przejście przez proces weryfikacji tożsamości wnioskodawcy, co może być przeprowadzone na dwa sposoby wspomniane w jednym z akapitów powyżej;
 • Super Grosz zazwyczaj w klika lub kilkanaście minut podejmuje decyzję. Odmowną przy braku akceptacji po weryfikacji, przyznającą pożyczkę w wypadku pozytywnej weryfikacji. I w jednym i drugim wypadku wnioskodawca jest o decyzji informowany SMS-em;
 • przy pozytywnej weryfikacji pieniądze trafiają na konto klienta w kilkanaście minut.

Super Grosz – jak przebiega logowanie?

Kolejne logowanie się w panelu klienta w Super Grosz odbywa się z oficjalnej strony internetowej. Trzeba wpisać w przeglądarkę internetową „supergrosz.pl” i kliknąć żółty prostokątny przycisk „Zaloguj”, który jest umiejscowiony w prawym górnym rogu menu platformy.

Następnie wyświetlona zostanie kolejna strona, gdzie znajdują się miejsca na wpisanie swojego loginu i hasła, które ustaliłeś podczas składania swojego pierwszego wniosku o pożyczkę.

Wpisane dane należy zatwierdzić umieszczonym pod spodem przyciskiem „Zaloguj” i gotowe. Na otwartym poziomie strefy klienta uzyskuje się dostęp do swoich informacji o ewentualnych aktualnych zobowiązaniach wobec Super Grosz, a jeśli takowych nie ma, można stąd wnioskować o kolejną pożyczkę. Inną dostępną opcją logowania, jest logowanie poprzez SMS. Jej przebieg wygląda podobnie. Proces rejestracji oraz logowania firmy Super Grosz przygotowały opinie klientów. Posiadamy również na swojej witrynie ranking pożyczek na dowód osobisty.

Co, jeśli nie uda się spłacić pożyczki?

W przypadku braku spłacania rat pożyczki, a także przy niechęci pożyczkobiorcy do nawiązania współpracy z Super Goszem, która umożliwiłaby uregulowanie zobowiązania, firma Super Grosz ma zapisane w regulaminie kroki prawne, przewidziane do takich sytuacji.

Celem tych kroków jest oczywiście skuteczne oraz legalne wyegzekwowanie należnego zobowiązania finansowego. Nierzetelny pożyczkobiorca będzie się musiał liczyć z:

 • obciążeniem zaległości odsetkami, które wynoszą 14 procent w skali roku, naliczanymi od dnia upłynięcia terminu spłaty;
 • wypowiedzeniem umowy pożyczki przez Super Grosz. Taki krok nakłada na pożyczkobiorcę obowiązek oddania całości zobowiązania w terminie i jest podejmowany w wypadku nieterminowego spłacania rat;
 • otrzymywaniem od pożyczkodawcy Super Grosz upomnień i wezwań do zapłaty. Takie wezwania i upomnienia mogą być wysłane w formie pisemnej, SMS-owej, telefonicznej lub poprzez fizyczną wizytę przedstawiciela firmy;
 • przekazaniem niespłacanej wierzytelności firmie windykacyjnej;
 • wystąpieniem na drogę sądową, co będzie zazwyczaj skutkowało orzeczeniem klauzuli wykonalności, czyli przymusem przez klienta Super Grosza pokrycia wszystkich kosztów postępowania sądowego;
 • zgłoszeniem zadłużenia komornikowi;
 • wprowadzeniem danych osobowych dłużnika do rejestrów dłużników, co będzie się wiązało z obniżeniem zdolności kredytowej i nierzadko uniemożliwieniem zaciągania pożyczek i kredytów w przyszłości w innych firmach.

Super Grosz opinie – RRSO 0% po miesiącu – weryfikujemy zgodność umowy z reklamą dla nowych klientów.

W wypadku promocji, należy zawsze zapoznać się z regulaminem tejże promocji. W tym wypadku taki regulamin można znaleźć na wspomnianej już stronie supergrosz.pl, w zakładce „regulamin promocji”.

Aby móc uczestniczyć w promocji Super Groszowej, trzeba spełnić poniższe warunki:

 • posiadanie zdolności kredytowej wraz z otrzymaniem od Super Grosza pozytywnej decyzji o pożyczce;
 • brak pożyczek ratalnych w Super Groszu (czyli w promocji uczestniczą jedynie nowi klienci) przed rozpoczęciem promocji, a więc przed 30.10.2017 roku.

W Artykule 3, w punkcie 1 z regulaminu promocji jej zasady opisane są zwięźle. Cytat:

3. Uczestnikowi Promocji, który zawarł w okresie obowiązywania Promocji Umowę pożyczki ratalnej z Organizatorem i otrzymał pierwszą Pożyczkę przelewem na rachunek bankowy oraz dokonał jednorazowo spłaty Całkowitej Kwoty Pożyczki w terminie 30 dni od dnia zawarcia Umowy Pożyczki Ratalnej Organizator udzieli rabatu od kosztów związanych z Pożyczką w wysokości Całkowitego Kosztu Pożyczki.

Mamy tutaj do czynienia z sytuacją, gdy klient bierze pożyczkę po raz pierwszy w firmie Super Grosz, po czym spłaca ją w terminie 30 dni. Wówczas oddaje pożyczkodawcy dokładnie tyle, ile pożyczył, absolutnie bez żadnych kosztów.

Pożyczył kwotę 12 500 zł, oddaje kwotę 12 500 zł. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy środki (pożyczka) zostają klientowi przesłane na rachunek bankowy, czyli na konto. Czy w wypadku wybrania opcji przesłania pożyczonych środków za pomocą czeku GIRO sytuacja wygląda podobnie? Cytujemy regulamin w punkcie 5:

5. Uczestnikowi Promocji, który zawarł w okresie obowiązywania Promocji Umowę pożyczki ratalnej z Organizatorem i otrzymał pierwszą Pożyczkę gotówką w placówce Banku Pocztowego S. A. lub w dowolnym Urzędzie Poczty Polskiej S. A. na podstawie czeku Giro i dokonał w terminie 30 dni od dnia zawarcia Umowy pożyczki ratalnej jednorazowo spłaty Całkowitej Kwoty Pożyczki oraz opłaty w wysokości 14 złotych za przekazanie Pożyczki do wypłaty na podstawie czeku Giro, Organizator udzieli rabatu od kosztów związanych z Pożyczką w wysokości Całkowitego Kosztu Pożyczki.

W tym punkcie widzimy, że w newralgicznych sprawach nic się nie zmieniło, a jedynie klient zostanie obciążony kwotą 14 złotych. Jest to najprawdopodobniej koszt opłaty czekiem GIRO. W razie dalszych problemów możesz poprosić 0 odpowiedz ich rozwiązania.

Oprócz tego w regulaminie zawarte są również inne punkty, które informują o tym, co dzieje się w wypadku, gdy klient nie zdoła spłacić promocyjnej pożyczki w czasie 30 dni.

Wówczas nie ma mowy na szczęście o żadnych karach, ale o tym, że klient najzwyczajniej utracił możliwość wykorzystania promocji i w związku z tym zobowiązany jest do spłaty pożyczki zgodnie z harmonogramem ratalnym. Zbadaj dokładnie jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania wpływa to ile rocznie całkowity koszt pożyczki wyniesie. Sprawdź roczna stopa oprocentowania rrso.

Po prostu co miesiąc musi zacząć spłacać jedną ratę, jaka została ustalona dla danego zobowiązania finansowego w danym okresie. Przypominamy, że pierwsza pożyczka jest za darmo. Dodatkowo, opinie klientów firmy SuperGrosz to potwierdzają. Pamiętaj nie przegap spłaty pożyczki jest to niezmiernie ważne.

Z promocji oferowanej przez Super Grosz można skorzystać tylko raz i dotyczy to również osób, które promocji nie zdołały wykorzystać.

Zadbaj o to aby pierwsza pożyczka była udana i realnie maksymalna kwota pożyczki! Osobiście polecamy przejrzeć ranking pożyczek.