Provident opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
5/5

WYMAGANIA:

  • Adres e-mail
  • Status osoby fizycznej
  • Konto w banku
  • Telefon komórkowy
  • Zaświadczenie o zarobkach
  • Zameldowanie
Provident logo
Maks. pierwsza pożyczka: 500 – 20 000 zł

Siedziba firmy

Provident Polska S.A.
Inflancka 4A
00-189 Warszawa

Kontakt

E-mail: bok@provident.pl
Strona: https://provident.pl

Dane firmy

Kapitał: 879000000 PLN
KRS: 0000009389
NIP: 5251571292
REGON: 011994880

Informacje szczegółowe

Provident logo

Sposób wypłaty

przelew na konto

Bonus? Po jakim czasie

Brak informacji o bonusach

Kwota pożyczki

500 – 20 000 zł

Konto bankowe?

wymagane

Jakie oprocentowanie?

7,20 %

RRSO

9,75 %

Pierwsza pożyczka gratis

Nie

Okres spłaty

3 – 36 miesięcy

Czas wypłaty

15 minut

Pierwsza pożyczka

500 – 20 000 zł

Oferta produktowa „Pożyczka Samoobsługowa PRO” trwa od 10.11.2021 r. i dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w 3, 6, 12, 18, 24 lub 36 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie pożyczki od 300 zł do 15 000 zł. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 9,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5500 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 500 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 0 zł, opłata za plan komfort 500 zł, odsetki 0 zł), 23 miesięczne równe raty w wysokości 229,17 zł, ostatnia (24.) miesięczna rata w wysokości 229,09 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.11.2021 na reprezentatywnym przykładzie „Pożyczki Samoobsługowej PRO.”

Pożyczki jako produkty finansowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów o różnych potrzebach. Na rynku znaleźć można mnóstwo różnych ofert tego typu usług, niemniej jednak to Provident wciąż może poszczycić się największą ilością klientów. Ja wygląda procedura wzięcia pożyczki przez Internet w Providencie, i jakie kryteria musi spełnić klient?

Provident pożyczka samoobsługowa

Możliwość skorzystania z pożyczki firmy Provident przez Internet to rozwiązanie, które pojawiło się w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie i zainteresowanie klientów na zdalne rozwiązania procedur. Dotychczas koniecznością było udanie się do oddziału firmy i dopełnienie formalności, tymczasem pożyczka samoobsługowa Providenta umożliwia przejście przez cały proces w pełni zdalnie, od złożenia wniosku aż po wypłatę pieniędzy na wskazane konto. Jedyne co klient musi zrobić, to otworzyć dedykowaną stronę, oraz postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Formalności są całkowicie zautomatyzowane, nie jest wymagana obecność konsultanta firmy celem potwierdzenia zgodności danych czy innych ważnych przy wniosku kwestii.

Wszystkie istotne warunki pożyczki, takie jak czas spłaty, kwota czy ilość rat są możliwe do wybrania indywidualnie wedle potrzeb klienta. Dużym plusem pożyczki samoobsługowej w firmie Provident jest fakt, że pierwsza taka usługa dla klienta może być całkowicie za darmo. Oznacza to, że pożyczkobiorca będzie miał do spłaty jedynie zapożyczoną kwotę, bez żadnych dodatkowych opłat czy naliczonych w ramach usługi kwot. Co ciekawe, pożyczki samoobsługowe w tej firmie są rozpatrywane 24 godziny na dobę, również w święta i weekendy. Dzięki temu klienci mają możliwość uzyskania pożyczek bez większych trudności, nawet kiedy konieczność jej zaciągnięcia pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie.

Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z pożyczki od Providenta?

Jak w przypadku większości produktów finansowych dostępnych na rynku, również uzyskanie pożyczki w Providencie uwarunkowane jest pewnymi wymaganiami względem klienta, które musi on spełnić. Podstawową kwestią w tym przypadku jest wiek oraz obywatelstwo – potencjalny klient musi mieć skończone 18 lat, być obywatelem Polski. Dodatkowo konieczne jest również posiadanie rachunku bankowego, oraz telefonu komórkowego. Zachodzi bowiem konieczność weryfikacji takiego klienta, i najczęściej odbywa się to przez automatyczne połączenie na wskazany numer telefonu, a także dokonania przelewu na kwotę 1 zł, celem sprawdzenia rachunku bankowego. Warto również podać adres e-mail.

Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę w Providencie jest również stały dochód, który umożliwi późniejsze, terminowe uregulowanie należności. Nie jest jednak konieczne przedstawianie żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu czy innych dokumentów, wystarczy jedynie deklaracja złożona w trakcie wypełniania wniosku. 

Jeżeli chodzi o zdolność kredytową, to tak jak w przypadku większości produktów finansowych, jest ona oczywiście wymagana. Jeśli mamy problem z komornikiem, zalecamy sprawdzenie innych opcji, takich jak pożyczki z komornikiem. Weryfikacja zdolności którą wykonuje Provident opiera się o głównie o rejestr dłużników, a mianowicie Biuro informacji Gospodarczej S.A. Po pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej Provident udzieli pożyczki wnioskodawcy.

Pierwsza chwilówka na 30 dni gratis w Providencie

Produkt finansowy o którym mowa, czyli samoobsługowa pożyczka online w firmie Provident jest dość atrakcyjną ofertą, porównując ją do innych tego typu usług na rynku. Niskie wymagania i łatwa dostępność sprawiają, że wielu klientów decyduje się na takie rozwiązanie, zamiast udać się do innego banku i przechodzić przez czasochłonne formalności oraz weryfikację.

Pierwsza pożyczka na 30 dni w Providencie może być całkowicie bezpłatna, jest to promocja dla nowych klientów którzy po raz pierwszy korzystają z oferowanych w Providencie usług. Jedynym warunkiem bycia objętym przez promocję jest terminowa spłata zapożyczonej kwoty przed terminem zapłaty pierwszej raty, najczęściej jest to okres 30 lub 60 dni. 

Jak to wygląda w praktyce? Klient bierze pożyczkę na kwotę np. 5000 zł, z okresem spłaty 12 miesięcy. Umowa pożyczkowa została zawarta 5 czerwca, więc pierwsza rata do spłaty będzie miała termin 6 lipca. Jeżeli klient spłaci 5000 zł które otrzymał maksymalnie do 5 lipca, wtedy zostanie objęty promocją, i nie zapłaci żadnych dodatkowych kosztów, jedynie odda pożyczoną kwotę. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, i zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę przy wyborze pożyczkodawcy, warto jednak się pospieszyć, bowiem promocja może ulec przedawnieniu.

Pożyczka wynajmowana w Provident do 4000 zł

Kolejnym, równie atrakcyjnym produktem w ofercie Providentu jest pożyczka online wynajmowana do 4000 zł. Pojawił się stosunkowo niedawno, w obliczu dużego kryzysu z jakim mierzyli się Polacy w ostatnim czasie, gdzie trudności z płynnością finansową dawały mocno się odczuć w comiesięcznym budżecie. Na czym polega ta oferta? Pożyczka wynajmowana z zasady trwa maksymalnie 5 miesięcy, czyli ilość rat to maksymalnie 5, w przedziale finansowym od 500 do 4000 zł.

Czemu ta oferta może być wyjątkowa? Bowiem przez pierwsze cztery raty klient musi opłacić jedynie koszty pożyczki, a w ostatniej już, czyli piątek racie, spłaca całą pozostałą część kwoty i kosztów. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ uzyskujemy kwotę, którą spłacić będziemy musieli dopiero za kilka miesięcy, a wtedy mamy czas uregulować swoje sprawy finansowe, szczególnie kiedy pojawiły się jakieś nieprzewidziane wydatki. Również w przypadku tej pożyczki wszystkie formalności można załatwić za pośrednictwem formularza internetowego na stronie Providentu, wystarczy znaleźć odpowiedni kalkulator i przelicznik, wprowadzić wymagane dane, a następnym krokiem będzie przejście do formularza..

Oczywiście warunkiem pozytywnego rozpatrzenia takiego wniosku jest pozytywna ocena zdolności kredytowej klienta, co jednak trwa dość krótko i jest w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu odpowiedź zwrotną najczęściej otrzymamy w ciągu kilku minut. Warto jednak zastanowić się nad tym rozwiązaniem i samodzielnie ocenić, czy będziemy w stanie uregulować należność po upływie określonego czasu, w przeciwnym razie pojawią się dodatkowe koszty do uregulowania, m.in. odsetki karne i inne opłaty.

Czy Provident sprawdza BIK BIG KRD i inne bazy?

Provident, tak jak większość instytucji finansowych oferujących pożyczki w różnych konfiguracjach, sprawdza rzetelność swoich klientów i ocenia, czy będą oni wiarygodnymi klientami, sumiennie wywiązującymi się ze spłaty zadłużenia. Niemniej jednak jest w tym bardziej liberalny niż np. pełnoprawne banki, które dogłębnie analizują przeszłość kredytową klienta, a jeżeli znajdzie jakieś nieprzychylne zapisy, najpewniej odmówi udzielenia kredytu. 

Provident nie sprawdza bazy BIK, dlatego z usług tej firmy mogą skorzystać również osoby, które w przeszłości miały jakieś problemy ze spłatą, czy robiły to ze spóźnieniem. Pozostałe bazy dłużników takiej jak BIG czy KRD są używane przez Provident, dlatego warto pamiętać o możliwości odmowy udzielenia pożyczki, szczególnie jeżeli poprzednie zobowiązania sprawiały nam kłopoty pod względem terminowej spłaty. 

Mimo takiej weryfikacji, Provident wciąż pozostaje jedną z najlepszych firm finansowych na rynku, które udzielają pożyczek również klientom z nie do końca pozytywną historią kredytową, to też może tłumaczyć jego ogromną popularność na rynku finansowym. Na swojej stronie posiadamy też ranking pożyczek bez BIK – zapraszamy do porównania ofert.

Koszty pożyczki i wysokość rat w Providencie

Oferta pożyczek w Providencie Polska jest dość bogata, a każda pojedyncza może nieco różnić się od siebie względem wysokości oprocentowania, warunków kredytowych czy np. dostępnego okresu zapłaty i maksymalnej wysokości kwoty, jaką możemy pożyczyć. Podstawowa oferta Providenta w kwocie pożyczki do 20 000 zł mówi o oprocentowaniu 7,20 % w skali roku, RRSO 154,86 %, z możliwością rozłożenia płatności od 3 do 48 miesięcy. 

Jeżeli chodzi natomiast o pożyczkę samoobsługową w Providencie, można pożyczyć od 5000 do 15 000 zł, raty można rozłożyć od 12 do 48 miesięcy. RRSO wynosi w tym przypadku 19,62 %, a oprocentowanie stałe wynosi 0 %. Ostatnią już ofertą o której mowa w tym artykule jest pożyczka online wynajmowana w Providencie do 4000 zł, okres spłaty wynosi 5 miesięcy, a RRSO jest równe 80,7 %, a oprocentowanie stałe jest również na poziomie 0 %. Nowi klienci nie zapłacą żadnych dodatkowych kosztów prócz kwoty którą pożyczyli. 

Warto jednak dokładnie sprawdzić warunki kredytowania względem wybranej oferty, ponieważ mogą się one różnić w zależności od konkretnej usługi oraz kwoty jaką podejmujemy. Takie informacje znajdziemy nie tylko na stronie głównej Providenta, ale również w zapisach umowy na jednym z etapów składania wniosku przez Internet. Jest również możliwość wzięcia zobowiązania pozabankowego z tygodniowymi ratami. Pamiętaj, by pożyczać z głową!

Przedłużenie spłaty pożyczki

Czasem może się wydarzyć, że mimo początkowej analizy swojej własnej wypłacalności, nie do końca jesteśmy w stanie wywiązać się z terminowych spłat, i chcemy znaleźć rozwiązanie które umożliwi wydłużenie czasu uregulowania należności. Provident w tym przypadku idzie na rękę swoim klientom, Jest możliwość złożenia specjalnego wniosku o przesunięcie spłaty, jednak nie później niż na 3 dni przed terminem kolejnej raty. 

Odpowiednie uzasadnienie najczęściej wystarczy, by Provident przychylił się do wniosku. Niemniej jednak nie wszyscy otrzymają pozytywne rozpatrzenie wniosku o przesunięcie terminu zapłaty, co jest zależne od warunków umowy, dotychczasowych spłat zobowiązań a także wewnętrznych zapisów, najlepiej w tym celu skontaktować się z konsultantem firmy pod numerem telefonu 600 200 200. Taka osoba doradzi, jakie wyjście z tej sytuacji będzie najkorzystniejsze, i jednocześnie sprawdzi, czy w tym konkretnym przypadku klienta jest możliwe przedłużenie terminu. 

W żadnym wypadku nie opłaca się płacić rat z opóźnieniem, ponieważ wtedy firma ma pełne prawo naliczyć karne odsetki, a są to często bardzo wysokie kwoty, biorąc pod uwagę ilość zapisów w umowie pożyczkowej odnośnie opóźnienia ze zapłatą. Provident nie jest objęty tymi samymi zasadami co banki, dlatego też może naliczać dodatkowe koszty i karne odsetki w o wiele wyższej kwocie niż pełnoprawne banki – warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, kiedy wybieramy krótszy okres spłaty zobowiązania. 

Najlepiej wybierać mniejsze kwoty i dłuższy okres, wtedy minimalizujemy ryzyko pojawienia się opóźnień w opłacie, i jednoczesnym naliczeniu karnych odsetek przez Providenta. By prosić o przedłużenie terminu spłaty wymagany jest dowód osobisty. W razie problemów, radzimy poradzić się o radę doradcę finansowego. Z pewnością Państwu pomoże.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji?

Tak jak wspomniano wcześniej, by uzyskać pożyczkę w Providencie wystarczy zadeklarować miejsce pracy oraz miesięczne dochody, nie ma konieczności przedstawiania żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu, dodatkowo firma nie będzie kontaktować się z zadeklarowanym we wniosku pracodawcą celem weryfikacji prawdziwości podanych informacji. 

Niemniej jednak warto podać prawdziwe informacje, jako że nieścisłości w deklaracji mogą spowodować trudności, szczególnie jeżeli zdarzy się opóźnienie w spłacie zobowiązania, a firma przystąpi do weryfikacji podanych przy wniosku danych. Zdarzyć się jednak może, że Provident skontaktuje się z naszym pracodawcą w przypadku, kiedy nie uregulujemy zadłużenia na czas. 

Może wtedy nastąpić tzw. przejęcie pensji, gdzie Provident ma prawo do przejęcia części naszego wynagrodzenia, a pracodawca musi wyrazić na to zgodę. Może to być bardzo niekomfortowe zarówno dla klienta i pracownika jednocześnie, jak i samego pracodawcy – by tego uniknąć, warto wywiązywać się ze swoich zobowiązań na czas! Można u nas znaleźć pożyczki bez weryfikacji telefonicznej u pracodawcy.

Provident – logowanie

Provident, jako jeden z nielicznych pożyczkodawców na rynku, umożliwia klientom dostęp do specjalnej platformy, gdzie mogą oni na bieżąco sprawdzać swoje pożyczki oraz ilość rat spłaconych i tych, które jeszcze czekają na spłatę. Konto użytkownika zostaje aktywowane w momencie udzielenia pożyczki, a dane do logowania możemy otrzymać w wiadomości email. 

Zalogować się do konta użytkownika możemy bezpośrednio na stronie internetowej Providentu, wystarczy kliknąć w zakładkę „zaloguj się” i podać swoje dane. W panelu użytkownika można również sprawdzić dokładnie informacje zawarte w umowie, czy składać również wnioski, np. o wydłużenie okresu spłaty czy odroczenie kolejnej raty na inny termin, jeżeli zajdzie taka potrzeba. 

Na tą platformę warto logować się co jakiś czas nie tylko by sprawdzać swój aktualny stan zadłużenia, ale również by przydzielone nam dane do logowania nie wygasły – może się zdarzyć, że dłużej nieużywany panel użytkownika, na którym nie odnotowano logowania przez jakiś czas zostanie zdezaktywowany, a wtedy trzeba będzie zwrócić się do firmy o ponowne przydzielenie danych do logowania.

Co w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki?

Opóźnienie w terminie spłaty zobowiązań finansowych jest niestety dość powszechne, i najczęściej wiąże się z nieprzewidzianymi problemami finansowymi, brakiem wystarczających środków czy innymi sytuacjami losowymi. I o ile w przypadku banków naliczane są niewielkie odsetki karne, tak już w przypadku Providentu, gdzie usługi są dość wysoko oprocentowane, należy liczyć się z bardzo wysokimi kwotami, które dodatkowo trzeba będzie uregulować. 

Odsetki karne rosną bardzo szybko, dlatego im dłuższe spóźnienie w uregulowaniu spłaty, tym niestety wyższe będą odsetki karne, co finalnie może prowadzić do nawet podwojonej kwoty, jaką trzeba będzie uregulować. 

Najczęściej Provident w takich sytuacjach najpierw próbuje załatwić sprawę polubownie, wysyłając ponaglające w spłacie pisma, następnym jednak krokiem jest wystąpienie do firmy windykacyjnej, której zadaniem będzie odzyskanie należności. 

Często również takie przypadki kończą się postępowaniem sądowym, a później czeka nas komornik. Polecamy nasz poradnik jak sprawdzić zadłużenie. Należy pamiętać, że taka sytuacja bardzo negatywnie wpływa na zdolność kredytową klienta, przez co później będzie miał on bardzo małe szanse na uzyskanie kolejnego kredytu, kiedy zajdzie taka potrzeba.